راهنمای انتخاب مدل لباس زنانه بر اساس اندام

بهترین راهکار برای انتخاب مناسب ترین مدل لباس زنانه، شناخت اندام خود میباشد و با توجه به این اصل که استایل هر فرد مانند امضای آن شخص است و نمایانگر کاراکتر و شخصیت آن فرد است و نشات گرفته از طرز فکر و اندام شخص میباشد؛بهتر است که نهایت دقت خود را در انتخاب لباس خود به عمل آوریم،پس اولین قدم برای داشتن یک استایل خوب به جای خرید لباس های گران قیمت شناخت انداممان است…

آشنایی با انواع اندام

 

آشنایی با انواع تیپ های اندامی
شناخت انواع تیپ های اندامی و همچنین اندام خودمان در انتخاب مدل لباس نقش بسزایی ایفا میکند و ما را در داشتن استایل شخصی مناسب یاری میکند.

در ابتدا باید با اندام های نرمال آشنا شویم؛

به اندامی که عرض سینه و عرض باسن یکسان باشد؛اندام نرمال گفته میشود. یعنی اگر از زیر بغل خطی مستقیم به پایین رسم کنید مماس با پهلوی باسن میشود. خظ باسن بدن را به دو قسمت مساوی تقسیم میکند.اگر بالا تنه کمتر ازین مقدار بود بالا تنه کوتاه و پایین تنه بلند محسوب میشود و بالعکس.

ساختار کلی اندامها شبیه به هم هستند اما به دسته های مختلف که به میوه ها ،اشکال هندسی و حروف تشبیه میشوند،تقسیم میشوند..ما با فرم اندامها آشنا میشویم تا بهتر بتوانیم فرم اندام خود را تشخیص داده و لباس مناسب خود را انتخاب کنیم.

1.اندام مثلث واژگون یا V :

این نوع اندام در شانه ها،خط کارور و سینه پهن و در باسن کوچک هستند.در خانم ها این اندام توت فرنگی نام دارد. یعنی شخص از ناحیه کمر به پایین رفته رفته باریک میشود ولی بالا تنه پر و گاه چاق دارد. این نوع اندام، اندام  ورزشکاری است که مورد علاقه اقایون میباشد اما برای خانمها اندام ایده عالی محسوب نمیشود.برای این کـه بتوانید توجه را از سرشانه‌ها بردارید، پیشنهاد می کنیم بلوز یا پیراهن‌هایي را انتخاب کنید کـه بندهای پهن دارند و سراغ دامن‌هاي چین‌دار یا پفی بروید. این دامن‌ها بـه پایین‌تنه حجم میدهند و پوشیدن بلوزهای مذکور باعث می شود سرشانه‌ها باریکتر بنظر برسند.

2. اندام های مثلث یا A:

این فرم از بدن برعکس مدل قبل است و شانه ها باریک و حالت افتاده است.کمر،باسن و ران ها پهن و چاق هستند. این اندام به شکل گلابی است.افرادی که جز این دسته هستند، بهتر اسـت باریکی سرشانه‌ها را با استفاده از پیراهن‌هاي فون‌دار بپوشانند. پوشیدن لباس‌هایي با فرم یقه دکلته یا قایقی برای این افراد مناسب اسـت. پوشیدن رنگ‌هاي روشن و پیراهن‌هاي دو بنده با بندهای نازک از دیگر گزینه‌هاي پیش روی این افراد اسـت.

3.اندام ساعت شنی یا X:

این فرم اندام جز فرمهای مورد علاقه بانوان است؛ یعنی اندازه زیر بغل و باسن یکی بوده و اختلاف دور کمر و باسن حدود 25 سانتی متر است. این فرم اندام فرم ساعت شنی را تداعی میکند. و بهترین لباس برای این فرم لباسی است که بارک بودن کمر را نمایان کند مثل لباسهای چپ و راستی.

استفاده از لباس‌هایي با کمربندهای ترجیحا نازک و بلوزهای تنگ و دامن‌هایي کـه کمی پف دارند، انتخاب‌هاي خوبی برای این فرم میباشد.

4.اندام مستطیل یا H:

این اندام یک مستطیل باریک یا پهن را به ذهن شما میاورد.اختلاف دور کمر و باسن بسیار کم در حدود 15 سانتیمتر است.فرم بدن مستطیل انحنای خاصی ندارد؛ بنابر این باید سراغ ترفندهایی رفت کـه بـه ایجاد انحنا منتهی میشوند. اگر فرم بدن شـما مستطیل اسـت، بهتر اسـت از دامن‌هاي طرح‌دار کـه پرچین هستند استفاده کنید. اگر بیشتر شلوار می پوشید سراغ شلوارهای فاق بلند بروید. در نهایت سعی کنید یک کمربند شیک را به کمر بلوز یا پیراهنتان اضافه کنید تا فرم بدن‌تان زیباتر بنظر برسد.

5.اندام دایره یا Oشکل:

اندامهایی شبیه سیب هستند. اندامهای کوتاه و چاق شامل این فرم هستند و از آنجایی کـه پاهای شـما نسبت بـه بالاتنه‌تان لاغرتر هستند، بهتر اسـت کـه سعی کنید پاها را درشتتر نشان دهید. برای اینکار از شلوارهای پاچه گشاد یا دامن شلواری استفاده کنید و موقع انتخاب دامن، سراغ مدل‌هایي بروید کـه کمی حجم دارند و پایین‌تنه را پر نشان میدهند. بهتر اسـت قد این دامن‌ها بلند باشد؛ در غیر این صورت بخشی از لاغری پا در معرض دید خواهد بود. و از پوشیدن لباسهایی حجیم و آهاردار در بالا تنه یا لباسهایی که به حجم سرشانه شما میافزاید مانند طرح کیمونو یا خفاشی خودداری کنید.

6.اندام لوزی شکل:

در این فرم کمر و شکم از سر شانه و باسن پهن تر است. این نوع اندام به اندام الماسی نیز معروف است.اگر دارای تیپ اندامی الماسی هستید از فرم بازوها و پاهای خود احساس راحتی کنید و آن ها را نمایان سازید و سعی کنید بیشترین توجه را به سمت آن ها ببریدو به طور کلی سعی کنید با انتخاب لباس مناسب شانه ها را پر تر و کمر را باریک تر نشان دهید، در این صورت است که می توانید یک هماهنگی و تعادل زیبا ایجاد کنید.

اندام من چه فرمیه؟

برای شناخت اندام خود بدنتان را طبق موارد زیر اندازه بزنید:

– دور سینه در پهن‌ترین نقطه‌

– دور کمر در باریک‌ترین نقطه‌

– دور باسن در پهن‌ترین نقطه

سپس با توجه به نکته های گفته شده به تیپ اندامی خود دست پیدا کنید و لباس مناسب اندامتان را انتخاب کنید.

در ادامه هر تیپ شخصیتی را با جزییات بیشتری در اختیار شما قرار خواهیم داد…

تیپ اندام الماسی یا لوزی شکل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *