اندام ساعت شنی; لباس های متناسب👗و آشنایی با آن

اندام ساعت شنی یکی دیگر از انواع فرم های بدن زنانه محسوب میگردد; که بسیار محبوب و پر طرفدار است. میل به زیبایی و زیبا بودن یکی از اصلی ترین معیارهای است که همگان را ترغیب به توجه به ظاهر و خصوصیات فردی میکند. بنابراین توجه به انتخاب بهترین لباس متناسب با فرم اندام یکی از اصولی است که همواره مورد توجه زیبا پوشان بوده است. در ادامه مطلب; قصد داریم که به معرفی این تیپ اندامی و لباس های متناسب با آن بپردازیم:

تیپ اندامی ساعت شنی (Hourglass Shape):

در تیپ اندامی ساعت شنی;شانه ها عریض, سینه ها نسبتا درشت, کمر باریک و کم حجم,باسن گرد و همچنین ران ها نیز پر و گرد هستند. در این نوع تیپ اندامی;اختلاف دور کمر و باسن حدودا 25 سانتی متر میباشد و دور سینه و دور باسن تقریبا برابر هستند .

اگر دارای این فرم از بدن هستید; بسیار خوش سانس هستید.زیرا از نظر زیبایی شناسی و براساس جداول سایز بندی استاندارد دنیا خوش فرمترین اندام است. شانه های خوش فرم,برجستگیها و فرو رفتگیهای پهلو,قوسهای ظریفی هستندکه ترکیب زیبایی از اندام زیبای زنانه را به نمایش میگذارند.

اندام ساعت شنی
در تیپ اندامی ساعت شنی کمر باریک و باسن گرد میباشد و اختلاف دور کمر و باسن حدودا 25 سانتی متر است.

این نوع تیپ اندامی به تیپ اندامی پروانه ای نیز شهرت دارد. در بعضی از افراد با اندام ساعت شنی دور سینه از دور باسن بزرگتر است; که در مقایسه با اندازه های استاندارد متفاوت میباشد. ولی از نظر زیبایی شناسی همچنان جزو اندامهای نرمال و خوش استایل میباشند.

آیتم های مناسب در فرم اندامی ساعت شنی:

از آنجایی که;فرم ساعت شنی یکی از متناسب‌ترین فرم‌های بدن است. در این نوع فرم از بدن شما آزاد هستید; تا از هر لباسی که در آن زیبایی و فرم اندامتان کاملا مشخص است، استفاده کنید.

البته سعی کنید که با تاکید و جلب توجه بر روی کمر; تعادل بین بالا تنه‌ و پایین تنه را حفظ کنید.

همچنین استفاده از;

  • شومیز ها و تاپ هایی با یقه هفت و کت های تنگ و کمر کرستی 
  •  کمر بند های باریک نیز برای این نوع اندام بسیار مناسب است زیرا به خوبی می‌توانند نقاط قوت فرم بدن را به نمایش بگذارند.
  • انتخاب اورال یا سرهمی یکی دیگر از آیتم های ضروری میباشد زیرا قد این افراد را بلندتر نشان میدهد.
  • شلوار‌های فاق بلند، چسبان و تا بالای مچ پا به همراه کفش‌های پاشنه‌دار بهترین استایل برای شما خواهد بود.
  • شلوار‌های کشی و لگ‌ها برای نشان دادن انحنا‌های اندام شما بسیار مناسب است.
  • پیراهن‌هایی که در قسمت کمر جمع می‌شوند طور طبیعی بهترین ویژگی‌های اندام شما را نمایان خواهند کرد.
  •  دامن های تنگ و صاف بپوشید تا فرم زیبای پایین تنه دیده شود.
  • دامن تنگ راسته که کمی در قسمت پایین گشاد است کمک می‌کند تا تناسب بین سینه‌ها و پایین تنه حفظ شود.
  • اگر از آن دسته ساعت شنی‌هایی هستید که سینه های بزرگی دارید، پیشنهاد می‌کنم دامن‌هایی با فرم A بپوشید تا هارمونی هر دو قسمت اندام شما حفظ شود.
  •  اگر سینه نسبتاً بزرگی دارید یقه هفت بپوشید.این یقه سینه شما را کوچکتر نشان میدهد و توجه را به کمر باریک شما جلب میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *